Prototrak RLX

Lože a podstavec soustruhů řady RLX jsou konstruovány  jako žebrovaný litinový monoblok (u nejmenšího modelu RLX 1630 je to montovaná  litinová konstrukce).  Tuhost stroje má významný vliv na přesnost, kvalitu povrchu  a výkon při obrábění. K dalším jakostním znakům této řady patří široké kluzné vedení, které je povrchově kaleno a zajišťuje dostatečnou boční tuhost suportu. Protiplochy jsou opatřeny povlakem TURCITE.

Velmi kvalitní a dostatečně výkonný pohon s plynulou regulací (frek.měnič) se stará o klidný chod a příznivě ovlivňuje kvalitu obráběných součástí.

Vpředu umístěný zásobník třísek je snadno přístupný.

Bohatá standardní výbava obsahuje: koník s výsuvnou pinolou (u modelů 355, 455 a 555 navíc s pneumatickým nadlehčením), 3-čelisťové sklíčidlo, chladící okruh a osvětlení.

Stejně jako u dalších strojů XYZ je řada SLX vybavena řídicím systémem ProtoTRAK RLX, který je jedinečný díky snadnému použití a rozsáhlé funkčnosti. Dialogové programování s mnoha přednastavenými cykly je  velmi jednoduché a intuitivní. Většina operátorů konvenčních strojů zvládá programování během dvoudenního školení.

Soustruhy řady RLX lze ovládat rovněž ručně, což je při kusové výrobě velmi užitečné.

Unikátní TRAKing funkce umožňuje obsluze pomalé odjetí nastaveného programu krok za krokem pomocí ručního kolečka. V oblastech možné kolize operátor pomalým pootáčením kolečka volí rychlost posuvu a ujišťuje se tak o správnosti programu. Tato funkce je také významná z důvodu bezpečnosti.  Pokud je program bezchybný, pouhým stisknutím tlačítka stroj pokračuje v automatickém režimu.  Operátor získává důvěru nad řídicím systémem a lépe se koncentruje na svou práci.

Praxe ukázala, že TRAKing funkce přispívá ke snížení zmetkovitosti, šetří nástroje a zkracuje výrobní časy. U soustruhů řady RLX je to standardní výbava.

 • Výchozí
 • Titulek
 • Datum
 • Náhodně
 • Nejmenší v řadě soustruhů SLX s jednostupňovou převodovkou a s funkcí konstantní řezné rychlosti
  Více
 • Litinový, žebrovaný rám je odlitý z jednoho kusu a dává tomuto 2600kg těžkému soustruhu s točnou délkou 900mm
  Více
 • Řada 425 se vyrábí ve dvou točných délkách: 1,25 m a 2 m. Obě provedení mají žebrovaný rám,
  Více
 • S točnou délkou až 3m je SLX 555 největším soustruhem s ŘS ProtoTRAK. Všechna provedení, 1m, 1,75m a
  Více