Konzolové frézky

Rám stroje je smontován z robustních litinových částí, které dobře absorbují vibrace. Pohon vřetene zajišťuje AC motor přes 2-stupňovou převodovku. Ovládání os X a Y je ručními kolečky nebo automaticky, v režimu CNC.  Konzolové frézky mohou být řízeny systémy ProtoTRAK EMX (pouze 2-osé) nebo SMX (2- nebo 3-osé).

Konzolová konstrukce stroje umožňuje naklápění a otáčení vřeteníku ve všech směrech, ruční nebo strojní výsuv pinoly, ruční zvedání stolu (konzoly). Provedení SMX má navíc  strojí strojní ovládání pohybu stolu v ručním režimu.

 Frézky mají kluzné vedení a protiplochy opatřeny povlakem TURCITE, který zvyšuje odolnost proti opotřebení.

Odolnost broušených povlakovaných vodících ploch je ve srovnání s lineárním vedením jednoznačně vyšší, a to je důvod, proč jsme zvolili právě tuto koncepci.

Přesné kuličkové šrouby spolu s pohony a ProtoTRAK řídícím systémem tvoří osvědčený systém.

Upínání nástrojových držáků je ruční nebo jako opce pneumatické.

Bezpečnostní mechanismy splňují nejnovější požadavky EU o strojních zařízeních.

Stroje ve standardní výbavě jsou vybaveny tak, že jsou připraveny k okamžitému nasazení do provozu bez nutnosti dokupovat další příslušenství (chladící okruh, osvětlení).

Stejně, jako ostatní mechatronické stroje XYZ, jsou i konzolové frézky vybaveny řídicím systémem ProtoTRAK, který je jedinečný díky snadnému použití a rozsáhlé funkčnosti. Dialogové programování s mnoha přednastavenými cykly je  velmi jednoduché a intuitivní. Většina operátorů konvenčních strojů zvládá programování během dvoudenního školení.

Frézky lze ovládat rovněž ručně, což je při kusové výrobě velmi užitečné.

 • Výchozí
 • Titulek
 • Datum
 • Náhodně
 • Stůl těchto frézek je uchycen na konzole a vykonává hlavní pohyb v ose Z.
  Více
 • Rychloposuv stolu v ose Z (zvedání, klesání) se děje pomocí motoru a ovládá se z panelu.
  Více
 • SMX SLV má kalené a broušené vodící plochy a upínání ISO 40.
  Více